Oregon School Activities Association
US Bank
Les Schwab Tire Centers

2017 Boys Soccer Schedules and Scores

AP Listing

6A-1 Portland Interscholastic League

7:30pm
L
I
V
E
Grant
@
Lincoln

7pm
L
I
V
E
Roosevelt
@
Madison

6pm
10
2
Franklin
@
Benson

Buckman Field
7pm
L
I
V
E
Cleveland
@
Wilson

6A-2 Metro League

7pm
L
I
V
E
Glencoe
@
Jesuit

7:30pm
L
I
V
E
Century
@
Southridge

7pm
L
I
V
E
Westview
@
Liberty

7:30pm
L
I
V
E
Sunset
@
Aloha

6A-3 Mt. Hood Conference

6pm
L
I
V
E
Barlow
@
Central Catholic

Delta Park/Strasser Field
4pm
1
2
Clackamas
@
Reynolds

7pm
L
I
V
E
Gresham
@
David Douglas

7pm
L
I
V
E
Centennial
@
Oregon City

6A-4 Three Rivers League

7pm
L
I
V
E
Lake Oswego
@
Tigard

7pm
L
I
V
E
Tualatin
@
Sherwood

7:30pm
L
I
V
E
Newberg
@
West Linn

7:30pm
L
I
V
E
Canby
@
Lakeridge

6A-5 Greater Valley Conference

7pm
L
I
V
E
West Salem
@
McMinnville

7pm
L
I
V
E
Sprague
@
McKay

7pm
L
I
V
E
South Salem
@
McNary

7pm
L
I
V
E
Forest Grove
@
North Salem

6A-6 Southwest Conference

7pm
L
I
V
E
Sheldon
@
South Eugene

Emerald Derby
4pm
0
2
Willamette
@
North Medford

Non-League

6pm
1
1
Summit
@
South Medford

5A-1 Northwest Oregon Conference

4:30pm
1
2
La Salle Prep
@
Hillsboro

7pm
L
I
V
E
Sandy
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

7pm
L
I
V
E
St. Helens
@
Putnam

4pm
0
1
Wilsonville
@
Parkrose

5A-2 Mid-Willamette Conference

7pm
L
I
V
E
Corvallis
@
Central

3:30pm
0
3
Silverton
@
Crescent Valley

4pm
9
0
South Albany
@
Lebanon

6pm
1
6
Dallas
@
Woodburn

5A-4 Intermountain Conference

7pm
L
I
V
E
Ridgeview
@
Redmond

Non-League

4pm
L
I
V
E
Pendleton
@
Baker / Powder Valley

4A-1 Cowapa League

6:15pm
L
I
V
E
Banks
@
Astoria

Astoria CMH field

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
L
I
V
E
Molalla
@
Estacada

4:15pm
5
0
Madras
@
Corbett

4pm
5
0
Gladstone
@
Crook County

4A-3 Far West League

5pm
3
1
North Bend
@
Douglas

(Senior Recognition Day)
7pm
L
I
V
E
Brookings-Harbor
@
Marshfield

4:30pm
L
I
V
E
Coquille / Myrtle Point
@
South Umpqua / Riddle

4A-4 Oregon West Conference

6pm
0
2
North Marion
@
Stayton

4pm
2
1
Philomath
@
Cascade

4A-5 Sky-Em League

6pm
L
I
V
E
Junction City
@
Sisters

7pm
L
I
V
E
Sweet Home
@
Cottage Grove

7pm
L
I
V
E
Elmira
@
Sutherlin / Oakland

4A-6 Skyline Conference

7pm
L
I
V
E
North Valley
@
Hidden Valley

Mustang Stadium
4:30pm
0
8
Klamath Union
@
Phoenix

4:30pm
0
4
Henley
@
Mazama

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

4:15pm
L
I
V
E
Portland Adventist Acad.
@
City Christian

3A/2A/1A-SD2 Special District 2

7pm
L
I
V
E
Taft
@
Salem Acad.

6:15pm
L
I
V
E
Gervais
@
Dayton

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
1
2
East Linn Christian Acad.
@
La Pine

6pm
L
I
V
E
Central Linn
@
Pleasant Hill

4:30pm
3
0
Santiam Christian
@
Creswell

3A/2A/1A-SD6 Special District 6

4pm
3
5
Grand View Christian Acad.
@
Southwest Christian

Non-League

4pm
L
I
V
E
Paisley
@
Central Christian / Trinity Academy

2pm
L
I
V
E
Four Rivers Community School
@
Long Creek / Ukiah [JV]