Oregon School Activities Association
US Bank
Les Schwab Tire Centers

2017 Girls Soccer Schedules and Scores

AP Listing

6A-1 Portland Interscholastic League

7pm
L
I
V
E
Lincoln
@
Grant

Marshall Campus
7pm
L
I
V
E
Madison
@
Roosevelt

7pm
L
I
V
E
Cleveland
@
Franklin

6A-2 Metro League

7pm
L
I
V
E
Jesuit
@
Glencoe

53rd Ave Soccer Complex - East
7pm
L
I
V
E
Southridge
@
Century

53rd Ave Soccer Complex - West
7:30pm
L
I
V
E
Aloha
@
Sunset

7pm
L
I
V
E
Liberty
@
Westview

6A-3 Mt. Hood Conference

7pm
L
I
V
E
Oregon City
@
Centennial

7pm
L
I
V
E
Central Catholic
@
Barlow

7pm
L
I
V
E
David Douglas
@
Gresham

7:30pm
L
I
V
E
Reynolds
@
Clackamas

6A-4 Three Rivers League

7:30pm
L
I
V
E
Tigard
@
Lake Oswego

7pm
L
I
V
E
St. Mary's Acad.
@
Newberg

7pm
L
I
V
E
Lakeridge
@
Canby

7pm
L
I
V
E
Sherwood
@
Tualatin

6A-5 Greater Valley Conference

7pm
L
I
V
E
McMinnville
@
West Salem

7pm
L
I
V
E
McKay
@
Sprague

7pm
L
I
V
E
McNary
@
South Salem

7pm
L
I
V
E
North Salem
@
Forest Grove

6A-6 Southwest Conference

5pm
0
1
Sheldon
@
South Eugene

Emerald Derby

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
L
I
V
E
Hillsboro
@
La Salle Prep

7pm
L
I
V
E
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Sandy

7pm
L
I
V
E
Putnam
@
St. Helens

7pm
L
I
V
E
Parkrose
@
Wilsonville

5A-2 Mid-Willamette Conference

4pm
6
0
Crescent Valley
@
Silverton

7pm
L
I
V
E
Lebanon
@
South Albany

6:30pm
L
I
V
E
Central
@
Corvallis

4pm
L
I
V
E
Woodburn
@
Dallas

5A-4 Intermountain Conference

5pm
L
I
V
E
Ridgeview
@
Redmond / Culver

Non-League

6pm
L
I
V
E
Baker / Powder Valley
@
Pendleton

4pm
1
4
McLoughlin / Weston-McEwen
@
The Dalles / Dufur

4pm
2
0
Summit
@
Hood River Valley

4A-2 Tri-Valley Conference

6pm
0
7
Estacada
@
Molalla

5pm
L
I
V
E
Corbett
@
Madras

4A-3 Far West League

5pm
L
I
V
E
Brookings-Harbor
@
Marshfield

3pm
4
1
North Bend
@
Douglas

2:30pm
1
4
Coquille / Myrtle Point
@
South Umpqua / Riddle

4A-4 Oregon West Conference

6pm
L
I
V
E
Yamhill-Carlton / Gaston
@
Newport / Eddyville Charter

6pm
L
I
V
E
Stayton
@
North Marion

4:15pm
2
3
Cascade
@
Philomath

4A-5 Sky-Em League

4pm
0
2
Sisters
@
Junction City

7pm
L
I
V
E
Cottage Grove
@
Sweet Home

7pm
L
I
V
E
Sutherlin / Oakland
@
Elmira

4A-6 Skyline Conference

4:30pm
3
2
North Valley
@
Hidden Valley

Erik Pipher field (8550 New Hope Rd)
6:30pm
L
I
V
E
Mazama
@
Henley

6:30pm
L
I
V
E
Phoenix
@
Klamath Union

3A/2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
6
1
Catlin Gabel
@
Riverdale

Riverdale Grade School
6pm
10
0
Oregon Episcopal
@
Clatskanie

6pm
L
I
V
E
Rainier
@
De La Salle North Catholic

Delta Park Field 7

3A/2A/1A-SD3 Special District 3

4:15pm
L
I
V
E
Gervais
@
Dayton

4:15pm
L
I
V
E
Blanchet Catholic
@
Amity

4:15pm
L
I
V
E
Taft
@
Salem Acad.

3A/2A/1A-SD4 Special District 4

4pm
3
0
Pleasant Hill
@
Central Linn

6:45pm
L
I
V
E
Creswell
@
Santiam Christian

Non-League

4:30pm
3
0
Lakeview
@
La Pine